Uit Hack42
| Regel 15: | Regel 15: | ||
! Actie !! Status | ! Actie !! Status | ||
|- | |- | ||
| − | | Bouwen | + | | Bouwen MightyOhm Geiger Counter kit || Uitvoer |
|- | |- | ||
| Sourcen retro gloeikousje (thoriumoxide) || Afgerond | | Sourcen retro gloeikousje (thoriumoxide) || Afgerond | ||
Versie van 15 apr 2019 19:53
| Project: GeigerDice | |
|---|---|
| Naam | GeigerDice |
| Door | nada |
| Status | Uitvoer |
| Madskillz | Solderen, AVR, iets met random uiteenvallende atoomkernen... |
| Doel / Omschrijving | |
| Dobbelen met straling | |
| Alle Projecten - Project Toevoegen | |
Het idee is simpel: Straling > Geiger teller > /dev/random > Dobbelsteen > Winst
Met de uitkomst van de dobbelsteen worp, kan een passphrase worden gemaakt door middel van Diceware.
| Actie | Status |
|---|---|
| Bouwen MightyOhm Geiger Counter kit | Uitvoer |
| Sourcen retro gloeikousje (thoriumoxide) | Afgerond |
| Blockchainen in de IoT Cloud (via ESP8266) | Idee |
| Sourcen ATtiny2313 voor custom RNG firmware | Idee |
| Randomness output testen met dieharder | Idee |
| Arduinoficeren: Pulse output GC > ?? > dobbelsteen code + LED | Idee |
| Behuizing | Idee |
"Jt is ywrite that euery thing Hymself sheweth in the tastyng"
To slot de kwaliteit van de GeigerDice vergelijken met andere methoden (χ2 test):
- Normale dobbelstenen
- Casino dobbelstenen
- Elektronische dobbelsteen (NE555, CD4017)
- Arduino random()
- etc
GeigerDice 2.0 ideeën:
- Verbinden met RPi
- Diceware wordlist laden
- Output passphrase via LCD
